29 серпня 2016

Неймовірна п'ятірка Закарпатщини: санаторій Карпати


Це місце має декілька назв санаторій "Карпати", палац Шенборнів, мисливський будинок. Одне відображення минулого, інше - сучасності, а останнє - фантазія породжена красою (чи контрастним порівнянням). Ну як таке може буть, що неймовірне поєднання романського та готичних мотивів всього-навсього будинок, а не палац?


1.

*****
Все почалось з того, що будинок був побудований графом Ервіном Фрідріхом Шенборн-Бухгаймом у 1890—1895 роках як заміський бмисливський будинок. Вже тоді було розбито чудовий сад-дендрарій із декоративним озером у центрі, які доступні відвідувачам і зараз.
2.
3.
4. Оригінальність палацу ще й у тому, що він має 365 вікон (кількість днів у році), 52 димоходи (кількість тижнів) та 12 входів (як місяців у році).

*****
Замок прикрашений багатим декором (барельєфи, флюгери, вітражі) на тему родової геральдики графів Шенборнів; діє баштовий годинник з курантами. У палацовому парку встановлені закладний пам'ятний знак (з написом угорською мовою) і дві скульптурні композиції — «Олень» і «Ведмедиця з ведмежатком». Обриси викопаного наприкінці XIX століття ставка (за задумом власника парку) умовно відтворюють карту Австро-Угорської імперії.
5.

*****
З 1945 року земля та маєтки були націоналізовані, а мисливський будинок-замок Шенборнів став санаторієм «Карпати», який діє і донині. Частина інтер'єру палацу (меблі, інші коштовні речі) передана до фондів Ужгородського краєзнавчого музею.
6.

*****
Зараз на території парку є огорожа з дикими косулями.
7.
8.

*****
Місцеві легенди повіствують, що граф побудував замок разом із дендропарком граф для своєї коханої дружини  - Франциски. Але одного разу під час полювання Шенборн повернувся раніше і застав ту картину, про яку вже давно ходили чутки. Від люті граф розстріляв годинник на вежі замку - так, що той аж зупинився. За легендою, полковника-жонолюба скинули за наказом графа з крутої скелі, а Франциску покарали більш витончено: майстри виготовили люстру-русалку, схожу на Франциску фон Шенборн-Бухгейм - але ... з рогами :)
9. Люстра-русалка
10. Будинок на фоні дендро-парку, з охайно вистриженими жимою огорожею.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Про автора блогу


Вітаю на сторінках мого блогу!

Мене звати Андрій [Seencleyr] і основні мої хобі це фотографія та туризм (це і самостійні подорожі і гірський туризм і альпінізм).

З того, що вважаю досягненням серед своїх подорожей: у 19му році ми з другом вирушили у самостійну подорож Патагонією; також успішно пройшов гірський похід 3ї категорії зі сходженням на Казбек 5033м.

Зараз я в основному фотографую в жанрі тревел-фотографії та пейзаж. Також дуже подобається в поїздках використовувати дрон, а інколи відвожу душу і фотографую на плівку. Входив в топ фотографів міжнародного конкурсу 35awards, друкувався в National Geographic Ukraine

Для зручності навігації в усьому матеріалі рекомендую цю сторінку.

Сподобались мої роботи і хочеш підтримати, тоді тобі сюди.

Довільно обрані

Хочеш такі ж футболки?