29 вересня 2016

Неймовірна п'ятірка Закарпатщини: Невицьке

Перша версія замку значно відрізнялась від кінцевого варіанту, у  XII столітті замок був земляним городищем невеликих розмірів, укріплення якого складалися з валів, ровів. А свою появу йому потрібно завдячувати зростанням ролі гірських перевалів і шляхів, які вели через Карпати на північ і схід до Галича та Києва.
У нинішній вид він був перебудований у XIV сторіччі.
Зараз же це напівзруйнований замок з категорією "руїни" на вікіпедії і туристичними групами та поодинокими відвідувачами.
1. Вид на подвір'я замку:
Замок добре видно з дороги яка прямує до Ужгорода, а сама будівля розташована на вершині колишнього кратера (зараз гори в Вулканічних Карпатах, 125 м).
2. Вид з висоти пташиного польоту:
У дворі збереглися залишки криниці діаметром 3,5 м. Але насправді ніхто не намагався докопатись до води, перебуваючи на вершині згаслого вулкану. В колодязі збиралася дощова вода.
3. Стіни:
Щодо занепаду замка, то у 1644 році замок було частково зруйновано військами Д’єрдя Ракоці ІІ. З того часу твердиня не відбудовувалася.
4. Відреставрована головна башта вирізняється на фоні замку:
Інтерес до неї повернувся лише в кінці ХІХ ст. В 1923 р. чеська влада віддала руїну туристичному клубові, який взявся відроджувати замок.
5.
Ще одна консервація мала місце в 1968 р. з тих часів обвалилась менша башта, а інших радикальних змін не було.
6. Вид в бік Ужгорода:
7.
8.
9.
10. Вулканічний туф - гірська порода, яка утворилася з твердих продуктів вулканічних вивержень, згодом ущільнених і зцементованих. Висота цього стовпа майже 10м.
Виникнення таких стовпоподобніх скель, складених туфами, є досить рідкісним явищем, тому що туфи нестійкі до ерозії.
11. 
 12. Той кому не потрібно поспішати:

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Про автора блогу


Вітаю на сторінках мого блогу!

Мене звати Андрій [Seencleyr] і основні мої хобі це фотографія та туризм (це і самостійні подорожі і гірський туризм і альпінізм).

З того, що вважаю досягненням серед своїх подорожей: у 19му році ми з другом вирушили у самостійну подорож Патагонією; також успішно пройшов гірський похід 3ї категорії зі сходженням на Казбек 5033м.

Зараз я в основному фотографую в жанрі тревел-фотографії та пейзаж. Також дуже подобається в поїздках використовувати дрон, а інколи відвожу душу і фотографую на плівку. Входив в топ фотографів міжнародного конкурсу 35awards, друкувався в National Geographic Ukraine

Для зручності навігації в усьому матеріалі рекомендую цю сторінку.

Сподобались мої роботи і хочеш підтримати, тоді тобі сюди.

Довільно обрані

Хочеш такі ж футболки?