21 липня 2016

Маяки північного узбережжя Іспанії


Коли живеш в центральній частині України, то ти більше звичний до річок і озер, а така річ як море згадується лише з приходом літа і звичайно не в контексті мореплавства на човнах, а лише як матрацний відпочинок (всі ми не без цього). Тому маяки для мене довгий час залишались лише на сторінках книжок і як монолітні учасники кінострічок. І ось готуючись до подорожі, на одному з ресурсів мені зустрічається фото маяка...

Безперечно маяки стали приємним доповненням подорожі, так і хочеться жмакати кнопки клавіатури штампуючи літри водяного тексту про те, що там сподобалось, але всі ці потуги не зможуть передати ейфорії відвідин.
Звичайно на етапі підготовки хотілося до цього маяка потрапити на заході сонця, до цього на світанку, а над цим щоб були ось такі хмарки. Але де таке видано, як то кажуть не з нашою вдачею - яка погода була в таку вже й відвідував і зрозуміло, що не завжди в ідеальну половину дня, бо стислий графік є стислий графік. Отже, якщо відкрити карту Іспанії з усіма маяками, то мої чотири з п'яти запланованих на цьому фоні виглядають як нічого, але я не Флеш і не Ртуть, тому в міру своїх звичайних можливостей відвідав найцікавіші і найзручніші, можливо щось пропустивши.
#1 Faro de Cabo San Agustín / Збудовано у 1945/1975 роках, висота над рівнем моря 20 м, дальність 37 км.
Перший на моєму маршруті, не самий старий, не самий новий, не самий гарний. Цікаве в ньому те, що поряд з працюючим маяком стоїть крихітний старий маяк. Найбільше мені запам'ятались лимони, що росли в якихось іспанців прямо у дворі.
1.

2.

●●●●●
#2 Faro de Isla Pancha / Збудовано у 1860/1983 роках, висота над рівнем моря  13 м, дальність 39 км.
От якби не наступний, то він би сміливо посів перше місце в рейтингу, а так важко визначити переможця. Мабуть найсимпатичніший маяк з четвірки. І єдиний маяк який був побачений в таку погоду, яку хотілось - сонячний день йому дуже личив.
Біля цього маяка всі умови для його відвідин, окрім замка на хвітрці, і бесідка і лавки і невеличка парково-пікнікова зона.
3.

4.

●●●●●
#3 Faro de Cabo Ortegal / Збудовано у 1984 роках, висота над рівнем моря  124 м, дальність 17 км.
Так як попердній взяв собі лаври найсимпатичнішого, то цей займає перше місце в епічності. Хоча я мріяв потрапити до нього щоб помилуватись заходом сонця, але небо затягнуло ще в обід і хоча траплялись просвіти, але сонце на нього так і засвітило. Та навіть при таких похмурих умовах він виглядав дуже виразливо аж на стільки, що зворотня дорога була вже по темному.
5.

6.

●●●●●
#4 Torre de Hércules / Збудовано у ~110 роках, висота над рівнем моря  55 м, дальність 43 км.
Ну це місце взагалі не зрозуміло як не можна відвідати:
- побудований в часи Римскої імперії (приблизно 110 рік н.е.);
- вважається найдавнішим маяком у світі, що зберігся до наших часів;
-  і єдиним діючим давньоримським маяком.
Перше місце в номінації історична пам'ятка.
Так що галочку я собі поставив, бо пропускав його декілька разів, аж доки не вчитався в його здобутки. Після відвідин він мені більше сподобався, бо на більшості фотографій він зустрічається у сонячну погоду, яка йому геть не личить. А от вітер, дощ - саме та погода щоб милуватись цим Геркулесом.
7.

8.

●●●●●
Коментарі:

Дописати коментар