28 грудня 2018

Як не втонути в сніжних Карпатах?

Історія яка має не один початок, але одне завершення має назву "зимові спроби дійти до Гутин Томнатика". Що ж побуджує нас кожен раз йти на цю доволі звичайну вершину? І найголовніше чому невдачі з кожним роком цікавіші?
В цьому блозі темі "категорійні походи" є такий чудовий похід який ми граючись назвали "Квітневі походеньки" (але як і все інше назване в такому ж стилі, походеньками воно не було, та і взагалі той похід був одним із важчих). Там все і почалось - ми не пройшли заплановану частину маршруту і з тих пір вирішили, що треба туди повернутись. Цього року я забіг туди по сніжку на тріїцю (невелике згадування після фото 23), але то не рахується - треба зайти по гребню, а не з хребта і по снігу, а не коли там залишки снєжніків.

По приїзду в Рахів вже були перші признаки неладного у виді дощу, але поки доїхали до с. Говерла (25 км від Рахова), погода стала краща - йшов мокрий сніг.
1. На першій треті маршруту:
Сподівання на те, що чим далі тим буде прохолодніше не здійснились. Сніг ставав все глибше, а температура все так само коливалась в рамках нуля. Командою з трьох учасників було доволі складно прокладати собі шлях і на заході сонця ми не встигли дійти куди планували, тож стали буквально там де стали - прямо на схилі  і то було чудова пасхалка на наш перший зимовий похід (передостаннє фото).
Зима 2013: в команді - Бодя, Ден і я. Стали по темному на першій придатній галявинці.
Зима 2018: в команді - Бодя, Ден і я. Стали майже по темному на єдиній хоча б трохи придатній платформі.
То був дуже атмосферний похід і ця вилазка була реалізацією давнього бажання повторити похід точно в такому ж складі.
І це одна із відповідей на те чому ми кожен рік повторюємо спробу із Томнатиком - це просто чудова традиція і нагода вибратись в зимовий похід.
2. За день і дві ночі нас "трішки" засипало:
Іншою відповіддю є те, що Карпати хоча наче і хожені, але насправді (і це неймовірно чудово) є ще дуже багато і місць і маршрутів, а там і "бездоріжжя" ще залишиться. 
3. 
4. 
Цією вилазкою добряче потестили те, що навіть при мокрому анораці/вітровці/сіліконці і мокрому снігу (який до речі все йшов і йшов всі ці дні), якщо на тобі фліс, то він чудово відпрацьовує. В нас були сухі тєрмухи, отже, волога відводилась + фліс також був сухим зсередини. Тобто він пропускав вологу туди куди треба, і підсушувався на тілі.
Так що так, на стоянку ми прийшли доволі мокрими, та і під вечір від втоми стало вже прохолодно. Мокрий сніг був плюсом лише в тому, що було зручно вирівнювати платформу під палатку, так як стали ми на якомусь схилі від вирубаних дерев.
5. Вид у ілюмінатор:
Скинувши увесь мокрий одяг під карємати ми не діставали його увесь наступний день - було вирішено залишитись в наметі. За вікном все сипало і сипало, сніг сухішим не ставав. Без інтернету і інших плюшок цивілізації нарешті було обговорено все і навіть в політику скотились. Єдиною проблемою було вискочити в туалет, бо крок від нашої площадки ти провалюшся по пояс, ну і да, сніг все йшов.
6. Прокладування маршруту:
Так шо відсидівши і відпочивши в наметі наступного дня ми пішли по своїх слідах назад (хоча маршрут планувався не кільцевим). Ми встигали на запланований автобус, який так і не приїхав, бо засипало так, що люди не могли виїхати з села. Потім розчистили, але до того часу поламався чи то автобус чи то водій і дійшовши до наступного села ми вже шукали якусь машину.
7. На зворотньому маршруту:
8. Але які ж краєвиди подарував цей маршрут:
Чи можна вважати такий похід невдалим? Враховуючи, що ми запланували продовженя на наступний сезон, відповідь очевидна. І якщо цього разу ми реалізували частину ідей, то на наступний заготували їх ще більше.
9. Щасливі на старті і такі ж на фініші:
Коментарі:

Опублікувати коментар